گزیده ای از بیانات امام خامنه ای (س) در دیدار جمعى از کارگران سراسر کشور


امام خامنه ای (س) در دیدار جمعى از کارگران سراسر کشور

همه‌ى دستاوردهاى بزرگ در سایه‌ى کار به معناى اعمّ این عنوان تحقّق پیدا میکند. کار ارزش دارد؛ کارگر به برکت ارزش کار، ارزش والایى در جامعه دارد.
مسئله‌ی تعویقها، اخراجها، مسئله‌ی معیشت و امثال اینها؛ اینها چیزهایی است که در سطح کشور و در میان جامعه‌ی کارگری وجود دارد و مشکلات کارگران است. مسئولین همّتشان را بیش از پیش به این مسائل متوجّه کنند.
مجموعه‌ى کارگرى از اوّل انقلاب تا امروز حقّاً و انصافاً براى کشور کار باارزشى انجام دادند؛ اوّلاً خود ارزش کار و کارگر، ثانیاً حضور در میدانهاى دشوار کشور در این سالهاى متمادى، ثالثاً اغوا نشدن از اغواگرى کسانى که میخواستند جامعه‌ى کارگرى را از اوّل انقلاب در مقابل نظام قرار بدهند.

مشکلات مجموعه‌ى اقتصادى کشور را در درون کشور باید پیدا کرد؛ ستون فقرات هم عبارت است از تولید؛ ستون فقرات اقتصاد مقاومتى که ما عرض کردیم، عبارت است از تقویت تولید داخلى.
یک مقدار از پیشرفتهاى ما بر اثر منع از بیرون بوده است؛ این را باید قدر بدانیم؛ ندادند، مجبور شدیم خودمان اقدام کنیم.
اگر ساخت داخلىِ قدرت در کشور در همه‌ى زمینه‌ها از جمله و بخصوص در زمینه‌ى اقتصادى، ساخت مستحکمى باشد، همه‌ى مسائل را با طرفهاى گوناگون میشود مذاکره کرد؛ انسان منتها از موضع قدرت مذاکره میکند، نه از موضع نیاز.
مصلحت کشور، مصرف تولید داخلى است، کمک به کارگر ایرانى است.
دولت تصمیم بگیرد در چیزهایى که مصرف میکند، هرآنچه در داخل قابل تولید است، خودش را از خارج ممنوع کند، بر خودش حرام کند.
صداوسیما، دیگران، بایستی روی مسئله‌ی مصرف داخلی و تولید داخلی به معنای واقعی کلمه کار کنند.
کسانی که توانستند در صنعت، در فنّاوری، در مسائل علمی به اوج برسند، کارهای سخت را بر خودشان تحمیل کردند. این، فرهنگ‌سازی لازم دارد.
مسئولان کشور، روزنامه که نیستند که راجع به فساد حرف میزنند. بله، روزنامه راجع به فساد ممکن است حرف بزند، من و شما که مسئول هستیم باید اقدام کنیم؛ حرف دیگر چیست؟
کلید حلّ مشکلات اقتصادی در لوزان و ژنو و نیویورک نیست؛ در داخل کشور است.

مشاهده متن کامل بیانات امام خامنه ای (س)

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر


+ 1 = 7