گزیده ای از بیانات امام خامنه ای (س) در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال ۱۳۹۳


امام خامنه ای (س) - در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال ۱۳۹۳

حضرت امام خامنه ای (س) : از خداوند متعال زندگی پربرکت برای همه ایرانیان و مسلمانان سراسر جهان خواستارم / انشالله سال نو، سالی در شأن ملت ایران باشد.
ایشان افزودند در سال ۹۲، حقیقتا حماسه سیاسی اتفاق افتاد/ در نیمه اول سال، انتخابات ریاست جمهوری و در نیمه دوم، راهپیمایی ۲۲ بهمن
معنای شرکت وسیع مردم در انتخابات در طول تاریخ انقلاب این است که مردم سالاری دینی در کشور تثبیت شده است و و نظام توفیق یافته مردم سالاری در کشور نهادینه کند.
حرف امروز من این است: ملت ایران باید خود را قوی کند‬ / اگر ملتی قوی نباشد به او زور خواهند گفت، باج گیران عالم از او باج میخواهند، او را زیرپا لگد میکنند و به او هجوم و توهین میکنند.
‫قوی شدن ملت فقط به تسلیحات جنگی نیست / سه عنصر اقتصاد، فرهنگ و علم اگر در یک کشور باشند آن کشور قوی می شود‬.
در این عرصه [اقتصاد] هم عزممان را جزم کرده و دست به دست هم دهیم می توانیم اقتصاد را شکوفا کنیم. چشممان به دست دشمن نباشد که کی تحریم را برمیدارند. به درک. نگاه کنیم ببینیم خودمان چه کار می توانیم بکنیم.
عزیزان من فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است‬ / فرهنگ به معنای هوایی است که تنفس میکنید. اگر این هوا تمیز باشد یک اثر و اگر کثیف باشد اثر دیگری دارد.
بدانید واقعیات جامعه جهانی طبق خواسته‌های آمریکا پیش نمی‌رود. آنچه استکبار جهانی و دشمنان عنود ملّت ایران خواسته‌اند تحقّق پیدا کند، در عرصه‌ی گسترده‌ی جهانی تحقّق پیدا نکرده و ان‌شاءالله تحقّق هم پیدا نخواهد کرد. آمریکا در فلسطین ناکام مانده است.

مشاهده متن کامل بیانات امام خامنه ای (س) در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال ۱۳۹۳

مطالب پیشنهادی :

ارسال نظر